Publicystyka i twórczość różna autora Fizykonu

English site description 
Über diese Seite
  Kontakt    

Strona główna | Fizykon |Informatyka | Muzyka | Komentarze | Pisanina | Mapa witryny | O..         

  

Jeśli ktoś chce podyskutować z autorem strony

Chodzi o dyskusje o filozofii i tym podobnych głupotach. To zapraszam na moją stronę Google+

Część druga opowiadania Zik

Napisałem kilka opowiadanek. Pewnie parę osób je przeczytało. Ale rzadko coś dodaję do tego zbioru. Brak mi motywacji.
Jednak, aby sobie motywację wyrobić do opowiadanek dołączam pod koniec prośbę do tych osób, którym się one spodobały - niech wyślą, że chcieliby poznać dalszą część.

Stąd powstała druga część opowiadania Zik - zdecydowanie najwięcej osób chciało się dowiedzieć jakie są losy komentatora Zika. Niniejszym tę prośbę spełniam.

Oto:

pierwsza część opowiadania Zik.
druga część opowiadania Zik.

 

 

Kryzys, łzy i zabawa

Ostatnio przeczytałem informację jednego z serwisów, jak to ktoś poszkodowany przez kryzys finansowy i machinacje Madoffa „ze łzami w oczach” cieszy się widząc tego finansistę w kajdankach. Łzy były zapewne szczere, jako że straty tej osoby osiągnęły 5 mln dolarów.

Pewnie ktoś uzna mnie za „nawiedzonego”, ale przyznam się, że wcale mi nie żal ludzi, którzy potracili miliony w różnych operacjach finansowych.

Czytaj dalej...

Zagrywam w Motto

Są ludzie, o despotycznym nastawieniu do życia, którzy nie wyobrażają sobie sytuacji, w której rozmówcy nie przyznają im racji i nie zamierzają przyjmować do wiadomości, że dyskusja nie będzie toczyła się po ich myśli, a wnioski końcowe nie będą zgodne z ich wizją.
Z takimi ludźmi można współistnieć tylko na dwa sposoby – albo spalając się w niekończących się kłótniach, sporach, awanturach o wszystko, albo po prostu kłamiąc – przyznając rację w sprawach, w których jak sądzimy, prawda leży gdzie indziej. Jeśli ktoś jednak nie lubi się kłócić, a do tego kłamstwo przychodzi mu z trudnością, to jedyną rozsądną strategia wydaje się po prostu unikanie takich despotycznych ludzi.

Michał Dyszyński 10.03.2010

Inne filozofowania autora witryny są tutaj.

Trochę pofilozofoałem

Ostatnio tez nagrałem na gitarze takie utworki:
Gitarowe_przynudzanie_na_dobranoc
- taka sobie improwizacja w stylu zbliżonym do flamenco.
Pamietasz_byla_jesien_gitara_solo
- w nowej wersji. Pewnie wszyscy po tytule wiedzą o co chodzi. Teraz w nowej wersji. Kompozytorem melodii jest oczywiście Lucjan Kaszycki.Więcej mp3-kawałków jest w dziale muzyka.

Felieton o polskiej służbie zdrowia - patrz niżej w komentarzach niepolitycznych.

Uzupełnienia w rozdziale poświęconym podstawom fotografowania i kupowaniu aparatu cyfrowego.

 Pustynia_Bledowska__8.jpg (3558729 bytes)
Pustynia Błędowska

Galeria

Bieszczady_2014-10-07_20-12-301.JPG (526636 bytes)

Blog, czyli co mi się pomyślało...

Czy warto mieć wyższe PKB? - moje przemyślenia na temat zachwytu publicystów i ekonomistów nad naszym "wzrostem PKB".

Czy klienci są durniami? - Komentarz autora witryny na temat niewiarogodnych ofert, reklam wielu "poważnych" instytucji.

Noworoczny esej o ekonomii, ekologii - to moje większe wynurzenie na tematy gospodarcze. Pewnie wielu się nie spodoba. Wiem, że jest nieco kontrowersyjne. Ale takie czasy nastały.

O chamskich reklamach raz jeszcze

To że reklamy bywają chamskie w swojej natarczywości nie jest wielką tajemnicą. Ciekawe, dlaczego klienci agencji reklamowych pozwalają na pewne praktyki, które w swojej istocie MUSZĄ być przeciwskuteczne... Więcej na ten temat w tym artykule.

O podatkach i nieuczciwym dziennikarstwie

Ostatnio zebrało mi się na komentarz o propos jednego "niusa" telewizyjnego związanego z dyskusją o wprowadzeniu podatku liniowego. Rzecz jest nie tyle o samych podatkach, co o uczciwości w przekazywaniu informacji przez dziennikarzy.
Więcej jest tu...

Filozofuję

W blogu filozoficznym pojawił się nowy rozdział zatytułowany "Mrzonki ateizmu".

Bić, czy nie bić dzieci?

Ostatnio wiele mediów zajmuje się sprawą projektowanej ustawy zakazującej bicia dzieci. Człowiek, gdy słucha argumentów przytaczanych przez dziennikarzy, gdzieś w środku zaczyna się skręcać - jak można wykazywać takie ograniczenie dla elementarnych rzeczy?...
Postanowiłem więc na swojej witrynie wtrącić "trzy grosze" do sprawy.

Czytaj dalej...

Inna Twórczość

Opowiadanko (a może coś więcej niż tylko opowiadanko) fantazy - ponieważ autor fizykonu bardzo lubi fantazy, więc postanowił stworzyć kolejną już prozatorską formę na ten temat. Chętnych do poczytania zapraszam tu

Mrzonki ateizmu

Tym co ostatnio dodałem do części niefizycznej jest następna część mojego blogu filozoficznego poświęcona religii i ateizmowi.  Tytuł "mrzonki ateizmu" chyba zdradza moje stanowisko - osoby zadeklarowanej jako wierzącego w Boga. Kto chce się zapoznać z mocno filozofującym tekstem, nie sobie kliknie w ten link.

A tutaj rymnęło (najczęściej na biało) mi się poprzednio.

O podatkach i nieuczciwym dziennikarstwie

Ostatnio zebrało mi się na komentarz o propos jednego "niusa" telewizyjnego związanego z dyskusją o wprowadzeniu podatku liniowego. Rzecz jest nie tyle o samych podatkach, co o uczciwości w przekazywaniu informacji przez dziennikarzy.
Więcej jest tu...

Vista, UAC, mądry rabin i koza...

Czy zabezpieczenie konta użytkownika w Windows Vista do czegoś sensownego w ogóle służą? Autor artykułu polemizuje z polityką firmy Microsoft.

 

Komentarze (nie)polityczne

Nie lubię Visty

Tym razem moje blogowanie dotyczy spraw komputerowych. Tytuł mówi sam za siebie, a artykulik jest tu.

Co z tym molestowaniem?

Temat molestowania seksualnego w pracy jest ostatnio modny. Ale czy w toku licznych nie zapomina się wielu ważnych aspektach sprawy? Tutaj jest głos autora witryny.

Głos w obronie paranoików

Ostatnio w mediach pojawiły się informacje o ciekawych badaniach dotyczących zaufania społeczeństw w różnych krajach. Wynika z nich, że Polacy są wyjątkowo nieufnym narodem – tylko 12% procent osób wierzy komukolwiek poza własną rodziną (patrz „Gazeta” 17 września 2008 „Reklama ze zmyłką”). Z porównania z innymi nacjami wynika, że dzierżymy prymat w kategorii najbardziej nieufnego społeczeństwa.

Ciekawy był komentarz do tego wyniku badań...

Czytaj dalej...

 

Bić, czy nie bić dzieci?

Ostatnio wiele mediów zajmuje się sprawą projektowanej ustawy zakazującej bicia dzieci. Człowiek, gdy słucha argumentów przytaczanych przez dziennikarzy, gdzieś w środku zaczyna się skręcać - jak można wykazywać takie ograniczenie dla elementarnych rzeczy?...
Postanowiłem więc na swojej witrynie wtrącić "trzy grosze" do sprawy.

Bo sprawa wcale nie jest prosta - wszak proste stwierdzenie, że skoro dorosłych się nie bije, to i dzieci też nie jest po prostu fałszywe. Dorosłych się bije (policjant ma od tego pałkę), jeśli zagrażają porządkowi, a także zdrowiu, życiu i mieniu innych osób. A przecież rodzic niekiedy pełni także rolę swoistego policjanta...

Czytaj dalej...

Czy Open Source jest złe?

Na stronach Wirtualnej Polski pojawił się przedruk interesującej wypowiedzi jednego ze znanych twórców oprogramowania (twórca słynnego Tetrisa). Autor krytykuje samą ideę Open Source - czyli ideę darmowego, rozwijanego wspólnie przez programistów z całego świata oprogramowania. Autor witryny pozwolił sobie na komentarz w tej sprawie.

Komentarz o autostradach i winietach

Ostatnio mamy w prasie kolejne dyskusje na temat polskiego systemu winiet i finansowania autostrad. Autora tej witryny rzeczywiście "wzięło" gdy nieopatrznie przeczytał parę komentarzy prasowych na ten temat. Stąd narodził się ten komentarz.

 

 

Krótkie opisy tego co oferuje ten sektor witryny

Fizykon - sieciowy podręcznik z fizyki
Fizykon

Fizykon nadał witrynie nazwę, więc nawet tutaj jest umieszczony na pierwszym miejscu. Więcej informacji na jego temat jest np. tu.


programy freeware

Część pracy programistycznej autora witryny udostępniana w obszarze niniejszej witryny w postaci programów o statusie freeware - czyli dostępnych bez opłat do dowolnego użytku - indywidualnego i w firmach.
Aktualnie dostępnych jest pięć prostych programów - do szybkiego i prostego przeszukiwania i przetwarzania plików tekstowych, stoper, metronom i inne...


Muzyka

Dział muzyczny zawiera oryginalne utwory grane na gitarze, niekiedy z towarzyszeniem wokalu autora strony. Większość jest w formacie mp3 (część wma) - dostępna do swobodnego ściągnięcia i słuchania. 
Dodatkowo powiązany z tym działem zestaw artykułów o słuchaniu muzyki i cyfrowych formatach audio

Kącik fotograficzny
Fotografia cyfrowa

Poradnik fotografii cyfrowej - przeznaczony przede wszystkim dla początkujących - jak wybrać optymalny dla siebie aparat cyfrowy, jak obrobić fotografie do wywołania w Labie, o samym fotografowaniu - też "co nieco". I oczywiście spora galeria fotografii uczynionych aparatami cyfrowymi.

mój blog o życiu

Teraz prawie wszyscy piszą blogi. O wszystkim co się da. Blog do niczego nie zobowiązuje swoją formą. W blogu można pisać co się chce. I to jest właśnie fajne - nie trzeba myśleć o zasadach formy, kompozycji artystycznej, ale pisze się o tym, co się ma do przekazania. Jeśli kogoś to nie interesuje, albo razi - wtedy ten ktoś nie czyta. Ja tez postanowiłem pisywać blog. Będzie to Mój Blog o Życiu. Trochę tu powspominam, ale chyba najwięcej pofilozofuję...


Strofy

Co jakiś czas, niektóre z wydumań Michała Dyszyńskiego nazywanego tutaj też szumnie "Autorem witryny") przyjmują formę strofowania. Dla tych, których strofy nie ranią, może to być interesujący dział. W szczególności tym się na fizyce znają polecam kilka tworów z serii Liryka fizyka


Komentarze

Refleksje na tematy różne, nie stroniące od polityki. Każdego czasem coś wnerwia, a osoby posiadające strony internetowe mają to szczęście, że mogą tego rodzaju uczucia publicznie wyartykułować - jak autor tej strony.     


Filozofia

Autor witryny zapisuje sobie czasem to i owo. Co niektórzy to czytają, a potem się z owym zgadzają (albo i nie). W obu przypadkach są mile widziani jako czytelnicy i krytycy uzewnętrzniający się pod adresem redakcja@fizykon.org
W dziale tym można znaleźć różne teksty - eseje, dywagacje filozoficzneEseje o twórczym myśleniu

Opowiadania Moja opowiadania (w różnym stylu - często zahaczające o fantastykę) i humoreski
Pomysły różne dział, który ma zawierać wymyślone przez autora strony różne pomysły dotyczące różnych spraw związanych z tworzeniem, produkcją itp.


Dział biznesowy

Dział biznesowy ma swoje dwa dość odmienne przeznaczenia:
 - współpraca: część witryny dla wszystkich którzy mają ochotę lub pomysł na współpracę z autorem strony Michałem Dyszyńskim, lub prowadzoną przez niego witryną Fizykon.org
 - artykuły: Poza tym w dziale biznesowym pojawiać się mogą artykuły autora na tematy biznesu IT, wynikające z jego chęci podzielenia się przemyśleniami na ten temat.

Humor :; Autorowi czasem coś śmiesznego przyjdzie do głowy, czasem coś zobaczy w życiu co ma śmieszny wydźwięk. W tym dziale (na początek skromnym) pojawią się takie oryginalne teksty.

Komentarze, felietony - archiwum
Polityka, obyczaje | Etyka, filozofia | Biznes, prawo | Edukacja | Gospodarka | Media | Inne | Nauka, technika, informatyka

Copyright 2007 - 2012 © Fizykon.org, Michał Dyszyński
Wszystkie materiały zawarte w witrynie www.fizykon.org i www.daktik.rubikon.pl  są chronione prawem autorskim. Zakres ochrony jest określony przez prawo autorskie Rzeczypospolitej Polskiej.
Wątpliwości związane z legalnością wykorzystywania materiałów można wyjaśnić pisząc na adres: redakcja@fizykon.org.