Fizykon.org - strona główna   | O witrynie |O autorze witryny | kontakt z autorem |

Utwory muzyczne

Kącik nawigacyjny:
Strona główna
Spis treści witryny
o Autorze witryny
Strojenie gitary
O słuchaniu muzyki i formatach audio

Muzyka działami:

Dla turystów i harcerzy - piosenki do śpiewania przy ognisku.
Polskie evergreeny - znane polskie tanga i inne utwory bliskie sercu Rodaka znad Wisły.
Kocia muzyka - dział utworów muzycznych związany tematycznie z kotami 3 utwory.
Improwizacyjne brzdąkactwo gitarowe  - 4 utwory

Uwaga: niektóre utwory są zawarte w dwóch kategoriach.

 

Status prawny zamieszczonych tu utworów muzycznych

O autorze tego graniaPorada dotycząca odtwarzania utworów. Aby uniknąć problemów z małą szybkością połączenia, najprościej jest w IE kliknąć link prawym klawiszem myszy i wybrać "zapisz element docelowy jako.." - wtedy skopiuje się on na dysk i stamtąd można go odtwarzać także po rozłączeniu z siecią. Podobna operacja jest też możliwa w Mozilli.

Dla turystów i harcerzy

Tu są piosenki do śpiewania przy ognisku i na inne podobne okazje.

Krążą liście miedziane i złote (6 MB). 
Bardzo romantyczna piosenka znana z czasów mojego harcerstwa. Osoby nie lubiące zbyt ckliwie romantycznych śpiewanek proszone są o nie klikanie w ten link.
Słowa oryginalne: Sergiusz Jesienin.
Autorem melodii jest Leszek Ruszecki, kiedyś, gdy ta piosenka powstała – instruktor harcerski.
W latach 70-tych piosenka ta była znana w kręgach hufca ZHP Warszawa – Śródmieście i Warszawa – Praga Północ.
Wykonanie - gitara z wokalem - Autor witryny. 

Płomienie
Piosenka  dla harcerzy i wszelkich palących ogniska.  Słowa: wspaniały Jonasz Kofta, melodia M. Święcicki. Wykonanie na gitarze x2 z wokalem - Autor witryny.

Chcę być Twoim kotem 
Piosenka w całości stworzona i wykonana przez autora strony (mp3, 3:01, ok 2,4 MB)

Turystyczna_piosenka_dla_kota  (mp3 3985 kB) wyłącznym jej autorem (tekst, kompozycja, wykonanie) jest twórca niniejszej witryny - Michał Dyszyński. Tutaj jest tekst tej piosenki.

Polskie evergreeny

Pamietasz_byla_jesien_gitara_solo - pewnie wszyscy po tytule wiedzą o co chodzi. Teraz w nowej wersji. Stara wersja jest tu. Kompozytorem melodii jest oczywiście Lucjan Kaszycki.

"Miłość ci wszystko wybaczy" - znany przedwojenny przebój Henryka Warsa. Wykonywany w swoim czasie przez Hankę Ordonównę.

 

Kocia muzyka:

piosenka pt.: Turystyczna_piosenka_dla_kota  (mp3 3985 kB). Jest to piosenka w stylu turystycznym, może z lekka balladowo - kabaretowym. Słowa, muzyka i wykonanie autor niniejszej witryny - Michał Dyszyński.

Piosenka: Chcę być Twoim kotem (mp3, 3:01, ok. 2,6 MB). Kompozycja, słowa i wykonanie - (znowu) Michał Dyszyński

Improwizacyjne brzdąkactwo gitarowe

Utwory bez konkretnego celu i i przygotowania - usiadło się i zagrało. Najnowsze dzieło, to "Flamenkowa improwizacyja". Kompozycja i wykonanie - autor strony Michał Dyszyński.

Jeśli ktoś lubi takie klasyczne klimaty, niech się częstuje.

Starsze improwizacje:

Gitarowe_przynudzanie_na_dobranoc - taka sobie improwizacja

Marsz żałobny - nazwa mówi jakiego stylu grania można się spodziewać

Melodyjka na 2 gitary Kolejna improwizacja gitarowa Autora witryny.

Michal_dyszynski_Fantazja_8.mp3 
Michal_Dyszynski_Fantazja_z_27_wrzesnia2001.mp3

Fantazja dla samotnych - formacie mp3 - ponad 1300 kB.

Fantazja na deszczowe wieczory (mp3, 1:26, 1,2 MB).

Wspomnienie z drugiego świata - utworek ciekawy, podoba się większości słuchaczy (format asf 1137 kB 2:19). Uwaga! u mnie odtwarza się wyłącznie na starym Media Playerze wersja 6.4 (wersja MP 9.0 i kilka wcześniejszych niekiedy "pada" dając sygnał o błędzie)

Inne:

I jeszcze najbardziej znany, najczęściej grywany utwór gitarowy "Romance" (trudno mi jednoznacznie określić kompozytora, bo w literaturze muzycznej wystepuje on czasami jako dzieło Gomeza, czasami Sarasatego, a  czasami jako "traditional") - format mp3, rozmiar ok. 1MB. 

Status prawny zamieszczonych tu utworów muzycznych

Od strony wykonawstwa (!!!) są one free - autor zezwala na dowolne powielanie, odtwarzanie i zamieszczanie tych utworów do użytku własnego, firmowego czy zarobkowego wszystkich utworów PRZEZ NIEGO SKOMPONOWANYCH. Można je więc dodawać do własnych prezentacji multimedialnych, filmów czy co tam kto chce... Można ich używać w produktach rozdawanych, sprzedawanych, dołączanych i innych.

Znacznie dalej posuniętą ostrożność radziłbym zachować w korzystaniu z utworów, które nie są przeze mnie skomponowane, bo nie wiem, czy legalny właściciel praw do samej melodii, czy tekstu (wykonanie "daję gratis", ale takich utworów/lub słowa melodia nie są moje) zezwala na ich rozpowszechnianie. W przypadku więc wykorzystania utworu "Pamiętasz była jesień", czy "Miłość ci wszystko wybaczy" wykorzystanie inne niż do prywatnego posłuchania powinno zostać poprzedzone skontaktowaniem się z właścicielem praw do utworu i uzyskaniem jest zgody na wykonanie publiczne, czy inne wykorzystanie komercyjne.

Zmiana 22 stycznia 2006.
Ostatnio, w związku z wątpliwościami co do praw do utworów, usunąłem z witryny zdecydowaną większość utworów, których autorem - tekstu, lub melodii - nie jestem ja sam. Jedynym wyjątkiem jest harcerska piosenka ze słowami Jonasza Kofty - "Płomienie" i stary utwór na gitarę "Romance" (nie znany jest do końca autor jej ostatniej kompozycji). W przypadku utworu typowo przeznaczonego dla harcerzy, zdecydowałem się na ten wyjątek, bo mam nadzieję, ze autorzy potraktują to w duchu właśnie harcerstwa - w duchu chęci dzielenia się piosenką, tekstem, czy wspólnym byciem razem i pracą. Jeśli jednak ktokolwiek z posiadaczy praw do "Płomieni" będzie miał coś przeciwko publikacji tego wykonania, to natychmiast usunę wspomniana mp3-jkę z witryny.

Zmiana 22 stycznia 2006 - wieczorem

Po skonsultowaniu się z Panem Lucjanem Kaszyckim i uzyskaniu zgody na publikację mojego wykonania, powróciłem utwór "Pamiętasz była jesień" do jego poprzedniej lokalizacji. Jest on znowu dostępny w witrynie.

 

Odnośnie utworów, których twórcą jestem od początku do końca. 

Prosiłbym jednak o poinformowanie mnie (np. e-mailem - abym miał satysfakcję i mógł myśleć, że się komuś przydało) o użyciu któregoś z tych utworów w jakimś poważnym dziele. Intencją moją jest, aby nie służyły one niczemu związanemu z propagowaniem nienawiści, przemocy czy niewolenia psychicznego innych ludzi.

Będę wdzięczny za umieszczenie w wykorzystywanych dziełach informacji o twórcy (wykonawcy) tych utworów.

 

Jakość utworów

Jest - jaka jest. Oryginały w formacie wav są u mnie w wyraźnie lepszej jakości, choć gdzieś ze dwa starsze mi zaginęły i mam tylko postać skompresowaną. Gdyby ktoś pilnie potrzebował do czegoś lepszej jakości tej muzyki, to niech się ze mną skontaktuje mailem: redakcja@fizykon.org